Úvod » MATROX Video » Matrox Monarch HD "all-in-one" streaming


    

Matrox Monarch HD "all-in-one" streaming

 

Číslo produktu: MX-MONHDX
Výrobce: MATROX Video Systems
Operační systém:
:
24 480 Kč (cena uvedena bez 21% DPH)

Stand-alone box (bez nutnosti PC) umožňující vysoce kvalitní streaming (H.264 stream kompatibilní s RTSP nebo RTMP protokolem) a simultální záznam plnohodnotného videa do MP4 souboru na SD kartu, USB drive, nebo namapovaný síťový disk. Matrox Monarch HD lze vzdáleně ovládat (nastavovat) pomocí jakéhokoli počítače nebo mobilního zařízení s nainstalovaným webovým prohlížečem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zařízení pro profesionální streaming a nahrávání videa

Matrox Monarch HD je kompaktní zařízení s jednoduchou obsluhou umožňující kvalitní video streaming a nahrávání videa. Je určeno pro každého kdo potřebuje simultánně streamovat živou událost a zároveň pořizovat master záznam pro další postprodukci. Díky nezávislému záznamovému a streamovacímu kanálu můžeme plně využít poskytnutou šířku pásma CDN (Content Delivery Network) pouze pro kvalitní streaming zatímco video v master kvalitě je nahráváno lokálně pro další zpracování či archiv.

Matrox Monarch HD dokáže generovat H.264 stream kompatibilní s RTSP nebo RTMP protokoly z jakéhokoliv HDMI zdroje. Zatímco probíhá kódování videa do požadovaného datového toku pro živý streaming, Matrox Monarch HD zároveň nahrává vysoce kvalitní video do MPEG-4 formátu na SD kartu, USB disk, nebo namapovaný síťový disk. Správa a nastavování Matrox Monarch HD probíhá vzdáleně pomocí jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení s webovým prohlížečem.

.

Nahrávejte video v master kvalitě zatímco probíhá streaming

Pokud událost stojí za to ji streamovat, určitě je dobré ji také nahrávat v co nejvyšší možné kvalitě. Lepší kvalita záznamu poskytuje větší hodnotu pro následné zpracování. Tento kvalitní záznam můžeme sestřihat jako upoutávku a dát k dispozici publiku ve formě VOD (Video On Demand) souborů.

Matrox Monarch HD podporuje sdílení H.264 enkodéru mezi streaming a recording procesy, takže nahrávací kvalita a upload šířka pásma jsou na sobě nezávislé. Typické nastavení umožňuje uživateli nahrávání master souboru v 25 Mbps zatímco probíhá simultanní streaming v 5 Mbps. Specializované streaming a recording zařízení, Matrox Monarch HD zvládá streamovat v datových tocích až 20 Mbps nebo nahrávat master soubor v 30 Mpbs.

Matrox Monarch HD implementuje video nejvyšší kvality do každého bitu nezávisle na vstupním zdroji a cílovém datovém toku. Kombinace výkonu hardwarového H264 enkodéru s velmi kvalitním Matrox deinterlacing a scaling jádrem je garancí ohromujících výsledků.

MP4 a MOV soubor připravený pro střih nebo upload

Matrox Monarch HD nahrává vysoce kvalitní H.264 video jako MP4 soubory, které jsou univerzálně použitelné pro většinu aplikací. Nahrajte soubor na váš web, server nebo na CDN jako je YouTube. Případně můžete soubor přímo naimportovat do většiny kreativních aplikací bez nutnosti transkódování.

Robustní a praktický design

HDMI výstup Matrox Monarch HD umožňuje snadný monitoring obsahu streamingu a záznamu bez ohledu na to zdali je signál z kamery, switcheru, konvertoru nebo z počítače. K dispozici je všech osm kanálů embedovaného audia a navíc je možný odposlech dvou kanálů skrze 1/8” stereo jacky.

Výkonné a robustní. Pro Matrox Monarch HD je typické jednoduché ovládání pomocí integrovaných stream a record tlačítek, nízká spotřeba elektrické energie, zajištěný konektor napájení a absence aktivního chlazení (větráky). Provedení umožňuje snadné umístění na pracovním stole nebo osazení až tři jednotek do 1RU poličky. Software běží na Linux O/S, takže je minimalizováno nebezpečí automatických updatů nebo neplánovaných změn při spolupráci s externími servery.

 

Snadné šíření obsahu

Ať už poskytujete živý obsah na Flash nebo Wowza servery nebo do jakékoliv oblíbené CDN, Matrox Monarch HD má pro danou úlohu vždy přizpůsobený streamovací protokol. Díky užitečným enkódovací presetům je snadná volba odpovídajícího rozlišení a šířky pásma. Enkódovací parametry stačí zadat jednou a jsou uloženy v unikátním uživatelském profilu. Zařízení umožňuje uložení několika profilů pro různá prostředí. Každý profil lze snadno aktivovat bez nutnosti opětovného nastavování.

Nahrávejte kamkoliv

Matrox Monarch HD vám umožňuje nahrávat na různá media. Použijte USB stick nebo disk  pokud je prioritou přenositelnost. Nejlepší volbou je ale SD karta, která je kompaktní a bezpečnější z mechanického hlediska. Pokud má mít přístup k záznamu vícero osob lze nahrávání nasměrovat na interní disk počítače připojeného do stejné sítě.

Bez ohledu na to kam budete video ukládat, ovládání záznamu neovlivní probíhající streaming. Vysoce kvalitní soubory jsou k dispozici kdykoliv během streamovací seance pro doplnění doplňujících informací.

Vzdálená správa a ovládání

Pro oživení a nastavení Matrox Monarch HD stačí mít k dispozici běžný webový prohlížeč. Pomocí webového prohlížeče můžete vzdáleně ovládat a nastavovat zařízení. Navíc je na kontrolní stránce k dispozici náhled streamovaného videa.

Výstup z jednoho Matrox Monarch HD může sloužit jako zdroj signálu pro další jednotku, takže lze zařízení řetězit. V rámci jedné aplikace lze vzdáleně ovládat až čtyři jednotky Matrox Monarch HD.

 

 

 

Stream and record SDI signals

A/V professionals and broadcast engineers often work with SDI signals from devices like switchers, routers and cameras that do not have HDMI outputs. Matrox Monarch HD can stream and record these signals using Matrox MC-100, a dual SDI to HDMI convertor. This convertor accepts any HD-SDI or 3G-SDI sources and converts it to an HDMI signal that may be used as a source for the Monarch HD if it is of a supported resolution.

 

 

 

 

 

Matrox Monarch HD Technical Specifications

Inputs and Outputs
HDMI Video Input Progressive
1920x1080 @ 60/59.94/50/24/23.98 Frames per second
1280x720@ 60/59.94/50 Frames per second

Interlaced
1920x1080i 29.97/25 frames per second

Video Input Format is Auto-Detected
HDMI Video Output Pass-through of video input signal. 2 Frames delay from input to output
Audio Input Processes first two channels of audio embedded in HDMI input signal
Unbalanced analog stereo input via 1/8” (3.5mm) jack
Line Level
Audio Output Passthrough of all embedded audio channels in HDMI signal
Unbalanced analog stereo output via 1/8” (3.5mm) jack – passthrough of input
Line Level
H.264/MPEG-4 Part 10 (AVC) Video Encoder
Resolutions Selectable encoding resolutions ranging from:
96x96 to 1920x1080
Bit Rates Ranges Record Only Mode: 100 kbps to 30 Mbps
Stream Only Mode: 100 kbps to 20 Mbps

Independent Stream and Record Mode**:
Recording: 100 kbps - 30 Mbps
Streaming: 100 kbps - 10 Mbps
Maximum combined total bitrate of 30 Mbps

**Note that when both streaming and recording resolutions are above 1280 x 720, the encode parameters must be identical for both processes. Completely Independent recording and streaming settings are available when either the streaming or the recording resolution is 1280 x 720 or below.
Encode Frame Rates Encode frame rates representing 1:1, ½ and ¼of the input frames rates are supported

Note that the maximum encoded frame rate is 30fps when input resolution is 1920x1080
Encoding Profiles Baseline, Main and High
Encoding Controls 2.0, 3.0, 3.1, 4.0, 4.1 Level Support
GOP Size and Structure
Variable bit rate support
Average max/min data rate controls
Advanced Noise and Deblocking Filter
MPEG-4 AAC Audio Encoder
Standard AAC-LC
Sample Frequency 32, 44.1 and 48 kHz when digitized from analog source
Channels 2 channels Stereo (L/R)
Bit Rates Range from 96 kbps to 256 kbps
Scaler
High Quality multi-tap 10 bit Down Scaler and De-Interlacer
Available to both streaming and recording operations
Recording File Format
File Type Industry Standard MP4 and MOV files with two channels of embedded AAC audio
Network Interfaces
Connector RJ45 providing 10/100/1000 Base-T Ethernet with Static or DHCP addressing
Protocols RTMP, RTSP/RTP
IPv4 Support
Unicast and Multi Unicast (number of clients may vary from 3 to 10)
User Interface
Computer Based control HTTP via standard PC or Mac Web browser
Physical Interface On Device push buttons for independent streaming and recording Start/Stop control
Storage Types for File Recording
2 x USB 2.0 Support for NTFS (3.1) and FAT32 file system
Note, the Monarch HD will support writing to USB3 devices at USB2 speeds.
1 x SD card Slot Supports SD and SDHC cards. Only NTFS formatted SDXC cards are supported
Network Mapped Drive Support for writing to shared folders in computers found on a network using Windows Share protocols. (Support for writing to shared folders on a Mac to come in upcoming release)
Matrox Command Center Web UI
Status Page Provides relevant operational information concerning Status of MonarchHD unit at that time including; Input video detection and resolution, State and configuration of Streaming operation, State and configuration of Recording operation, Error conditions, etc...
Control Page Recording and Streaming operations initiated here including Synchronized start/stop operations. Multiple Monarch devices can be synchronized in a Master/Slave topology to allow for synchronized record and streaming operations across multiple units via a single interface
Record Settings Configuration of recording parameters set within this page. A number of presets are included which are selected based on post event use of the recorded asset. If file is to be uploaded for VOD purposes, a YouTube preset may be selected. If content is to be edited for high quality production, a higher bitrate preset may be preferable
Streaming Settings Configuration of Streaming parameters performed on this page. The RTMP or RTSP credentials as well as encoding parameters are entered. Encoder presets have been included to quickly select an ideal encoder settings based on desired delivery resolution or bitrate. The loading of Flash Media Server XML configuration files is supported
Administrative tools Device Naming, IP configuration, Date/Time settings and a variety of other tasks performed via this page
Additional Tools Matrox provide PC or Mac based utilities to help detect Monarch HD Device on a particular Network (DHCP server required)
Physical
Dimensions 5.60 in. long (14.2 cm)
4.30 in. deep (10.9 cm) excluding inserted SD-CARD
4.40 in. deep (11.2 cm) including inserted SD-CARD
1.22 in. (3.1 cm) high including rubber feet
Weight 0.66 lbs (300 grams) excluding power supply
Operating conditions 32 to 104 deg. F (0 to 40 deg. C), 20 to 80% relative humidity (non-condensing)
Power
 • Line Voltage: 100-240V AC, 0.5A
 • Frequency: 50-60 Hz
 • Input: External AC/DC adapter - IEC320-C8
 • Output: +5VDC, 3A max
 • Total power consumption: 15 Watts
 • DIN4 Locking Power Connector
Transport and Storage Max Operating Altitude: 3000 meters
Max Transport altitude: 12,000 meters
Storage Humidity 5 to 95% relative humidity (non-condensing)
Regulatory
 • FCC Class B, CE Mark Class B, ACMA C-Tick Mark, VCCI
 • RoHS Directive 2002/95/EC
Warranty 2 years with free telephone support
Kit Contents
In the box
 • Matrox Monarch HD device
 • Matrox Monarch HD external power supply
 • IEC-C8 power cords (US, GB and EU)
Ordering Information
MHD/I Matrox Monarch HD part number
MHD/MC100/KIT Monarch HD and Matrox MC-100 Dual SDI to HDMI convertor combo kit
ZTJhNj